Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Freelancer

– Praha, Brno, Jihlava

2010 - dnes

Specialista na internetový marketing, konzultant a programátor na volné noze.

Online Marketing Manager

AAA Auto a.s. – Praha

2008 – 2010

Marketing v oblasti online médií na českém a slovenském trhu. Administrace a plánovaných online kampaní a mediaplánů. Analýza a návrh komplexního řešení internetové reklamy včetně PPC kampaní a optimalizace pro vyhledávače.

Project Internet Manager

Ringier ČR a.s. – Praha

2007 – 2008

Konsolidace webových projektů tištěných deníků Blesk, AHA, Sport a časopisů Reflex a ABC. Realizace projektu kulturního průvodce www.exonline.cz.

Marketing Internet Manager

AAA Auto a.s. – Praha

2007

Marketing v oblasti online médií ve všech zemích působnosti firmy – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Schvalování rozpočtů, plánovaných online kampaní a mediaplánů. Odpovědnost za webové prezentace a a jejich jazykové mutace, včetně rozsáhle optimalizace pro vyhledávače. Koordinace a odpovědnost za nasazení jednotného redakčního systému a ucelené webové technologie.

Executive director, spolumajitel

Zone Interactive, s.r.o. – Praha

2006 – 2007

Full servis v oblasti internetu, od vývoje aplikací přes grafické a hostingové služby, outsoursing a poradenství. Identifikace obchodních příležitostí, jednání se zákazníky, vedení týmu, příprava obchodních nabídek a smluv, zodpovědnost za nejdůležitější obchodní partnery (Ringier ČR, Stratosféra, Impresssion Media, Media Partner).

IT director, spolumajitel

Stickfish, s.r.o. – Praha

2003 – 2005

Zodpovědnost za marketingovou strategii společnosti a její technologický směr a vývoj. Propagace portálu AbcLinuxu a nastavení obchodního modelu. Navázání úzké spolupráce s vydavatelstvím IDG. Vývoj aplikace Bene-fill pro podávání žádostí o finanční prostředky ze Strukturálních fondů EU.

Specialista vývoje systémů

Český Telecom, a.s – Brno

2002 – 2003

Spolupráce na vývoji služeb IOL a hostingovém centru pro klienty v Brně.

Návrhář informačních systémů

Český Telecom, a.s – Brno

2001 – 2002

JAVA programátor

TwinSoft, s.r.o. – Brno

1999 – 2001

Spolupráce na informačním systému pro mezinárodní obchodní a leasingové společnosti.