Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Hlavní stránka

14.12.2011, 09:00:35

Hlavní stránka by měla být vždy optimalizovaná na ty nejdůležitější fráze nebo klíčová slova. Hlavní stránka má největší váhu a sílu celého webu z pohledu SEO a dostane tak pravděpodobně nejrychleji na přední místa výsledků vyhledávání. Z praxe máme vypozorované, že hlavní stránka představuje až 60% z celkového objemu přístupů z vyhledávačů.

Jedna stránka = jedno klíčové slovo

14.12.2011, 08:00:40

Pro maximální efekt optimalizace je vhodné optimalizovat vždy jednu stránku na jedno klíčové slovo. Maximálně by se daly použít pro jednu stránku až dvě až tři klíčová slova či fráze, ale to je opravdu maximum. Optimalizovat stránku na deset frází najednou je nesmysl, protože takové stránky nebudou mít žádný účinek z pohledu SEO. Vyhledávač nebude vědět která fráze je hlavní a proto nebude schopen dát stránce takovou váhu jakou by dostala, pokud by byla optimalizovaná pouze na jednu klíčové slovo.

Podadresáře

13.12.2011, 09:00:11

Pokud web neobsahuje příliš mnoho stránek je lepší všechny stránky umístit do kořenového adresáře webu. Vyhledávače považují takové stránky za důležitější než ty, které jsou v podadresářích.

Klíčová slova v názvu stránek

13.12.2011, 08:00:36

Pokud použijete klíčová slova v názvu stránky, tak by to mělo mít pozitivní dopad pro SEO. Navíc je určitě mnohem lépe čitelná adresa stránky, která obsahuje klíčová slova než pokud je použito číslo stránky či jiný nesmyslný znak, který návštěvníkovi jednak nic neříká a navíc není schopen si jej ani zapamatovat.

Menu

12.12.2011, 09:00:57

Defakto každý web má menu. Proto je vhodné i v menu použít vhodná klíčová slova, protože to jen podpoří optimalizaci pro stránky, na které vedou tyto odkazy z menu.

Počet stran

12.12.2011, 08:00:11

Obecně platí, že čím více tím lépe. Zvýšením počtu stránek na webu se zvyšuje viditelnost webu pro vyhledávače. Pokud jsou na stránkách pravidelně nové informace, považuje vyhledávač stránky za atraktivnější než stránky, které mají několik měsíců i roků stejný statický obsah. Což může být výhodou v pořadí výsledků vyhledávání. Proto je důležité na webu pravidelně zveřejňovat nějaké informace – novinky, tiskové zprávy, články, návody, rady apod.