Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Ban za duplicitu a stejné odkazy

08.01.2012, 08:00:53

Samotné vyhledávače žádné takové věci nezná a ani se o ní nezmiňují. Nicméně zkušenosti SEO specialistů říkají, že se něco takového děje. Vyhledávače totiž chtějí dávat svým uživatelům opravdu kvalitní výsledky, proto se snaží bojovat s praktikami, které podle nich nejsou férové. Stránky, které vyhledávač považuje za nekorektní, které podle něj získali větší popularitu podvodem, totiž penalizuje. Takové stránky pak dostanou tzv. ban a propadnou se do hlubin výsledků vyhledávání nebo se z databáze vyhledávače vytratí úplně.

Za duplicitu
Vyhledávače nemají rády duplicitní obsah. Proto je velice potřeba si dát pozor, jaký obsah na stránkách uveřejňujeme. Za duplicitní obsah můžeme dostat penalizaci náš web stejně tak jako ten, ze kterého jsme obsah okopírovali. Určitě bychom tedy neměli obsah kopírovat z ostatních webů. Nejlepší je mít originální obsah, která si budeme psát sami nebo jej pro nás bude psát nějaký copywriter. Zároveň je dobré si hlídat, zda někdo nekopíruje naše texty. Pokud by se tak stalo, pak je vhodné to nahlásit vyhledávači, aby penalizoval toho, kdo kopíruje a nedostali jsme penalizaci my.

Stejné odkazy
Toto nastane, pokud na naše stránky veden příliš mnoho stejných odkazů. Proto je velice vhodné budovat zpětné odkazy postupně, nikoliv jednorázově a skokově. Dále je pak dobré, aby každý odkaz obsahoval jiný text, resp. pozměněný text. Pokud odkazy kupujeme nebo měníme, pak by to neměl být problém.