Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

V internetu pracuji již více než 10 let. Za tu dobu jsem nasbíral hodně zkušeností, pracoval na celé řadě zajímavých projektů, spolupracoval s mnoha inspirujícími lidmi a dospěl k názoru, že internet je mou životní vášní minimálně na další dekádu. S radostí vám proto pomohu s následujícími oblastmi.

Redakční systém neboli CMS (Content Management System)

Tvorba webových stránek a systémy pro správu webového obsahu, to je Content Management Systém, bez kterého se dnes na internetu neobejdete. Dovedu naprogramovat a implementovat vhodný redakční systém, který bude odpovídat Vašim potřebám a dokáže Vás efektivně prezentovat. Mohu také naprogramovati unikátní řešení šité na míru, případně použít ověřených systémů, které upravím pro vaše potřeby a následně je pro vás naimplementuji.

Elektronický obchod neboli E-shop

Chcete-li obchodovat na internetu prostřednictvím e-shopu, potřebujete profesionála, který vám ho navrhne a naprogramuje k vaši plné spokojenosti. Více než programováním vlastních řešení se zde věnuji implementuaci ověřených systémů, které zaručují maximální komfort, který je pro elektronické obchodování nutností. Na základě Vašich potřeb a požadavků umím implementujovat řešení na míru tak, aby plně odpovídalo tomu, co od e-shopu očekáváte. Součástí mého know-how na poli e-shopů je také jejich správa a údržba.

Internetový marketing

Pracuji jako konzultant přes marketingové strategie a online propagace – na začátku každé spolupráce je důležité přesně vědět, co klienta trápí a co očekává. Špatné porozumění by vedlo k nesprávnému směru a zbytečným finančním výdajům.

Než začnete s jakoukoliv propagací na internetu, zmapujte si, co dělá vaše konkurence. Budete mít důležitý přehled a lépe se rozhodnete, co dál. Podle vašich požadavků vám zpracuji monitoring konkurence – například jak a zda posiluje linkbuilding, inzeruje PPC, inzeruje na vytipovaných serverech apod.

Outsourcing konzultanta – potřebujete posílit svou pozici na internetu a nechcete kvůli tomu najímat dalšího zaměstnance? Dnešek patří outsourcingu neboli bodyshoppingu, kdy si pronajmete specialistu, který přesně ví, co dělat, a ušetří vám náklady za zaměstnance.

Optimalizace pro vyhledávače neboli SEO (Search Engine Optimization)

Optimalizace je od slova optimální, tedy nejlepší. Jak nejlépe nastavit parametry, aby se vaše stránky dostaly na přední místa vyhledávačů? Vypracuji pro vás podrobnou analýza webu, analýzu klíčových slov a podle výsledků doporučím nastavení nadpisů, popisků, struktury dokumentů, metatagů atd.

Budování zpětných odkazů čili linkbuilding je důležitá součást optimalizace pro vyhledavače, budování značky a zvyšování návštěvnosti. K mým dovednostem patří zajistit nejen to, aby na vaše stránky odkazovalo co největší množství zpětných odkazů, ale také přispět k růstu jejich návštěvnosti a zejména pak Vašemu zisku.

Inzerce placená za proklik neboli PPC (Pay Per Click)

Tento model inzerce patří mezi účinné nástroje internetové reklamy. Princip a hlavní výhoda spočívá v tom, že neplatíte za zobrazení reklamy, ale až ve chvíli, kdy na reklamu někdo klikne, navíc se dobře plánuje a měří. S kampaněmi PPC mám značné zkušenosti, k mým službám patří celkové nastavení kampaně – návrhy klíčových slov a inzerátů, administrace a analýza kampaně.

Pokud se chcete aktivně podílet na tomto typu propagace, zaškolím vás v reklamním systému Seznam Sklik a Google AdWords. Přiblížím vám nástroje Google AdWords Editor nebo Google Keyword Tool, včetně nástrojů pro měření konverzí s provázáním na analytický systém Google Analytics.