Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Nikdy neexpirujicí access token pro Facebook stránku

04.05.2016, 19:11:40

Pokud potřebujete ze serveru posílat příspěvky na svoji Facebook stránku, bude se vám hodit nikdy neexpirující access token.

1) Ve Facebook Průzkumníku pro Graph API v pravé horní části vyberu namísto Graph API explorer svoji aplikaci.

2) Pro vybranou aplikaci musím nastavit práva, takže místo Get Token zvolím Get Page Access Token, tím si nastavím práva pro přístup ke svým stránkám. Následně si zde zvolím stránku, ke které potřebuji access token.

3) Pak je třeba ještě požádat o práva k publikování pomocí Request publish_pages.

3) Okopíruji si získaný token a přejdu na stránku Ladící program pro přístupový token, vložím token a dám Ladění. Zobrazí se mi informace o tokenu, kde bude ID Aplikace – zvolená aplikace a Profil ID – vybraná stránka a životnost tokenu bude cca hodinu. Práva se musí zobrazit minimálně: manage_pages a publish_pages

4) Kliknu na Extend Access Token a získám token expirující za cca dva měsíce.

5) Ověřím nový token pomocí Ladění a musí se mi zobrazit stejné informace jako v bodě 3, pouze životnost tokenu bude cca dva měsíce.

6) Dvouměsíční token zkopíruji do Průzkumníku pro Graph API a zadám příkaz: GET: /{moje-ID-uživatele}/accounts?fields=name,access_token

7) Okopíruji si z vypsaného seznamu potřebný access token a pro jistotu si token opět ověřím jako v bodě 5, znovu se mi musí zobrazit stejné informace, pouze Platnost vyprší dne bude nastavena na Nikdy.

A to je vše :-) Teď už je to celkem jednoduché, ale vzalo mi to několik večerů než jem na to přišel …

Nástroje:

https://developers.facebook.com/tools/accesstoken/

https://developers.facebook.com/tools/debug/accesstoken/

https://developers.facebook.com/tools/explorer/

Zdroje:

https://www.rocketmarketinginc.com/blog/get-never-expiring-facebook-page-access-token/

http://www.contentecontent.com/blog/2015/05/post-from-server-to-facebook-page-with-php-sdk-4/

http://appdevresources.blogspot.cz/2012/11/extend-facebook-access-token-make-it.html

http://www.pontikis.net/blog/auto_post_on_facebook_with_php

Facebook aplikace jako záložka

25.11.2013, 20:36:51

Vytvořit Facebook záložku a programovat Facebook aplikaci nebo Facebook soutěž s layoutem širším více jak 810px může být komplikace. Jenom to, jak z Facebook aplikace udělat Facebook záložku a přidat ji na Facebook stránku je taková magie. Přitom to je velice snadné, leč až příliš komplikované.

Nenašel jsem žádný jednoduchý Facebook nástroj, kde by se jedním kliknutím dala přidat aplikace jako záložka. Nevím zda to je úmysl ze strany Facebooku nebo to nikdo neřešil, nicméně já už roky používám tento postup. (Pokračování textu…)

Soutěž Pexeso není pro Facebook

27.05.2013, 21:42:04

Tento týden jsem na Facebooku zaznamenal dvě soutěže Pexeso. Bohužel v obou případech mě to přijde nešťastně naprogramované. První je snadné obejít, získat nejvíce bodů a dostat se na první místa. Takto navržená soutěž znevýhodňuje ty, kteří chtějí opravdu soutěžit oproti těm, kteří umí s počítačem a vědí jak si „pomoci“ k výhře. Druhá má karty stále na stejné pozici, ale zase nevím na jakém jsem skončil pořadí.
(Pokračování textu…)