Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Ban za vlnu odkazů a přeoptimalizování

12.01.2012, 08:00:29

Za vlnu odkazů
Pokud nakoupíme jednorázově hodně odkazů, můžeme dostat penalizaci. Je velmi nepravděpodobné, že web získá za jeden den stovky nebo tisíce zpětných odkazů. Proto je dobré získávání zpětných odkazů rozložit v čase tak jako by šlo o přirozenou cestu.

Za přeoptimalizování
To znamená, že nás vyhledávač bude hodnotit jako bychom optimalizovali web podvodnou metodou. Je třeba si dát pozor, aby poměr optimalizovaných klíčových slov byl adekvátní celkovému obsahu. Je potřeba si dát pozor, aby na stránce nebylo příliš mnoho klíčových slov a také je třeba s rozumem zaházet z tagem STRONG apod.

Filtr „doplňující výsledky“
Při kontrole, kolik je indexovaných stránek ve vyhledávači, se můžete setkat na poslední stránce s možností zobrazení doplňujících výsledků. Tyto výsledky jsou pro vyhledávače bezvýznamné. Stává se to z toho důvodu, že tyto stránky neobsahují zajímavý obsah či jsou obdobné s jiným webem. Tento filtr či ban se dostává pro jednotlivé podstránky, nikoliv na celou webovou stránku. Abyste docílili jeho odstranění, pak stačí dát pár odkazů z vnitřních stránek.