Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Facebook aplikace jako záložka

25.11.2013, 20:36:51

Vytvořit Facebook záložku a programovat Facebook aplikaci nebo Facebook soutěž s layoutem širším více jak 810px může být komplikace. Jenom to, jak z Facebook aplikace udělat Facebook záložku a přidat ji na Facebook stránku je taková magie. Přitom to je velice snadné, leč až příliš komplikované.

Nenašel jsem žádný jednoduchý Facebook nástroj, kde by se jedním kliknutím dala přidat aplikace jako záložka. Nevím zda to je úmysl ze strany Facebooku nebo to nikdo neřešil, nicméně já už roky používám tento postup.

Pokud potřebujete vytvořit záložku nějaké Facebook stránky, stačí zadat do prohlížeče následující odkaz, kde musíte doplnit APP-ID Facebook aplikace (najdete v developers) a URL kde samotný web běží (nejspíše váš hosting).

https://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=APPID-APLIKACE&next=https://url.cz/aplikace.html

Ten malý trik, jak snadno přidat Facebook aplikaci běžící na adrese https://apps.facebook.com/aplikace jako záložku do Facebook stránky spočívá v tom, že vytvoříte prázdný skript (stačí obyčejná HTML stránka), nastavíte jej v developers Facebook aplikace do položky (Secure) Page Tab URL a do samotného skriptu vložíte tento kód.

<script>top.location.href = "https://apps.facebook.com/aplikace";</script>

Dejte si pozor na dvě věci

Facebook striktně rozlišuje HTTP a HTTPS protokol, je to nejčastější důvod, proč Facebook aplikace nebude správně fungovat!

Osvědčilo se mi jednoduché řešení a to relativní adresa, prostě místo protokolu uvést dvě lomítka:
<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=...">

Facebook není kamarád s přesměrováním. Pokud budete přesměrovávat pomocí HTTP hlaviček v rámci aplikace, bude vše fungovat (v případě přihlášení do aplikace je nutné předávat si access_token). Pokud je třeba přesměrování mimo aplikaci, je potřeba využít výše uvedeného skriptu a nezapomenout na přesměrování do TOP okna.