Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Open Directory Project

26.12.2011, 08:00:14

DMOZ katalog (www.dmoz.org) nebo Open Directory Projekt je největší katalog na internetu, navíc existuje mnoho jeho kopií. Pokud se podaří stránku do katalogu přidat, pak to pro web má velký význam, protože takovýto odkaz má velkou váhu pro vyhledávače.

Nicméně je třeba si říct, že není vůbec lehké do DMOZ katalogu přidat novou stránku. Takový odkaz se v katalogu může objevit během několika dní, ale také během několika měsíců. Pokud se odešle stránka a jsou vyplněny všechny údaje správně, pak by se stránka v katalogu měla určitě objevit. Pokud se neobjeví v deklarované lhůtě, je dobré zkusit se obrátit na administrátora dané kategorie s otázkou, proč se stránka v katalogu ještě nezobrazila. Žádné záruky ani pravidla na zobrazení stránek v katalogu neexistují, ale takový dotaz může přidání stránky leckdy pomoci. DMOZ katalog je zdarma a pro všechny weby, včetně komerčních stránek.

Nejčastějším důvodem zamítnutí vložení stránky do katalogu je porušení pravidel katalogu. Proto je dobré si je před vložením webu prostudovat a předejít tak zbytečným komplikacím. Na druhou je třeba si říct, že mít web v takovémto katalogu je fajn a žádoucí věc, ale nikoliv nutností či povinností. Nezoufejme pokud se nám web do takového katalogu nepodaří přidat nebo jestli jeho přidání trvá déle než se očekávalo.¨