Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Plugin s fotkami pro WordPress

06.04.2017, 10:14:52

Spustil jsem už stovky webů pro své klienty. Nejčastěji k tomu používám WordPress, protože je to platforma, na které běží velká část internetu. Navíc jsou pro něj k dispozici kupy pluginů, témat a rozšíření. Občas se mě ptáte kde hledat fotky ke článkům a stránkám. Tady to je.

Weby, které jsem dával dohromady a běží na WordPressu, jsou například Rybářský rozcestník, Glossa nebo Pracuj Pro SiliconValley a desítky dalších.

Fotky mám nejčastěji od klienta

Web snadno dáme dohromady, ale sehnat fotku, která obsah dobře vystihne, není snadné. Ideální je, když klient má fotky připravené a já je na webu jen vložím do připravených míst v šabloně. Bohužel menší a střední firmy nemají často po ruce dobrého fotografa.

Plugin je nejjednodušší řešení

Když řeším fotky za klienta, nejčastěji používám plugin PixelRockstar, který je přímo pro WordPress, a fotky v něm jsou za desetikačky, takže to většinou klientovi ani nepohne s rozpočtem. Jde mi hlavně o čas, který šetřím sobě a klientovi tím, že díky pluginu máme vše po ruce na pár kliknutí.

Klasická fotobanka je dražší

Když potřebuji specifickou fotku, nebo si klient vyžádá například fotku ze Shutterstocku nebo DepositPhotos, tak ji nakoupím a zpracuji ručně. Ceny na fotobankách jsou vyšší a nebo vyžadují abyste udělali velkou útratu.

Pak existují i fotobanky zdarma jako Pixabay nebo CC0 fotky na Flickr, ale kvalita fotek tam podle mého názoru dost kolísá a navíc nemají vždycky vyřešené licence, takže mám trošku strach zde brát fotky pro reklamní účely.