Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Počet klíčových slov na stránce

05.12.2011, 08:00:16

Klíčová slova musí být použita nejméně tři až čtyřikrát v textu na jedné stránce. Horní hranice závisí na celkové velikosti textu na stránce. Čím větší je stránka, tím více opakování klíčových slov může na stránce být. Pokud máme více klíčových slov, pak je můžeme vypsat jako tzv. klíčovou frázi, kdy se jedná o kombinaci slov skládajících se z několika klíčových slov.

Nejlepší výsledky z pohledu SEO dosáhneme, pokud je klíčové slovo použité několikrát v textu a je vždy přesně ve stejném tvaru a pořadí. Kromě toho by všechny slova fráze měly být několikrát použity i samostatně v ostatních textech. Také by měl být nějaký rozdíl / rozptyl v poštu znaků mezi každým opakujícím se slovem.

Vezměme si příklad. Předpokládejme, že jsme optimalizovali stránky pro výraz „SEO optimalizace“. Pak by bylo dobré, aby na stránce byl použit tento výraz cca 7krát, dále aby v jiných částech textu bylo cca 5x použito slovo „SEO“ a v jiných částech pak cca 3x použito slovo „optimalizace“. Čísla zde jsou uvedena čistě orientačně, ale v principu ukazují obecně myšlenku SEO.