Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Tipy 2

02.01.2012, 08:00:09

Stáří stránky je výhodou, vyhledávače považují starší stránky za stabilnější a mají je raději.
Vyhledávače dávají přednost stránkám, které se neustále vyvíjí. Proto je vhodné na stránky dávat pravidelně aktuality a novinky. Takové stránky mají pořád nový a nový obsah a vyhledávače je častěji indexují.

Vyhledávače sledují procento návštěvníků, kteří se vrátí ze stránek zpět na vyhledávání. To je pro vyhledávače signál, že stránka je sice relevantní hledanému obsahu, ale ten obsah není pro uživatele zajímavý, takže takové stránky pak považuje za méně hodnotné.

Vyhledávače také sledují, jak často se na daný odkaz klikne a zda je daný odkaz pro uživatele zajímavý. Nízká míra prokliku je pro vyhledávače signál, že o stránku není zájem a snižují jí tak její hodnotu a relevantnost.

Je dobré používat synonyma a odvozené tvary klíčových slov, vyhledávače to určitě ocení.
Vyhledávače na velký a rychlý nárůst zpětných odkazů reagují negativně a považují to za umělé zvyšování důležitosti stránky. Za následek to má snížení hodnocení stránek. Nicméně je to otázkou, jak se ve skutečnosti vyhledávače chovají, protože tato metoda by mohla být použita ke snížení hodnocení konkurenčních webů.