Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Tipy 3

04.01.2012, 08:00:47

Google ignoruje zpětné odkazy, které jsou ze stejného i podobného hostingu. To lze detekovat pomocí IP adres hostitele. Stránky, které jsou v rozsahu x.x.x.0 až x.x.x.255 jsou většinou považovány za stejného poskytovatele připojení. Toto je názor z praxe mnoha SEO specialistů po celém světě. Sám Google ale tvrdí, že to není pravda a že nijak nerozlišuje mezi odkazy ze stejných nebo různých segmentů IP adres. Je otázkou jak tomu lze věřit.

Vyhledávače také často kontrolují majitele domény. Pokud přichází odkazy z různých míst, ale majitel domény je stejný, pak tyto odkazy mají také menší hodnotu. Je to podobné téma jako předchozí rozlišování IP segmentů.

Vyhledávače jednoznačně upřednostňují weby, které mají domény s delší dobou zaregistrování. Tzn. doména registrovaná v roce 2001 má pro vyhledávače větší váhu než doména z letošního léta. Stáří domény je tedy velmi silným kritériem. Pokud budeme budovat kvalitní projekt, je možné přemýšlet o zakoupení starší domény, bude to stát sice více peněz, ale určitě to bude mít nemalou výhodu. Vyhledávače kontrolují stáří domény přes WHO IS nástroje. Pokud by měla být doména stará maximálně jeden rok, pak je lepší si koupit doménu novou, protože rok stará doména má defakto stejnou váhu jako nová doména a nová doména bude rozhodně levnější.