Martin Matějů

Programátor a specialista na Wordpress

Tipy 4

05.01.2012, 08:00:32

Obsah stránek hraje snad tu nejdůležitější roli při optimalizaci. Proto je vhodné se řídit několika jednoduchými radami, jak by měl takový vhodný obsah pro SEO vypadat.

Obsah by měl být jedinečný, měl by obsahovat informace, které doposud nikdo jiný nepublikoval. Není vhodné stránky napodobovat, ale je potřeba tvořit vlastní texty. Platí pravidlo, že originální obsah má vždy přednost ve výsledcích vyhledání. Není vhodné kopírovat texty z jiných zdrojů, i kdyby se jednalo o vícero zdrojů, tak vyhledávače to zaregistrují.

Obsah je potřeba primárně tvořit pro lidi, nikoliv pro vyhledávače. Aby návštěvník navštívil naše stránky je pouze první krok. Důležité je pak návštěvníka na stránkách udržet. To aby návštěvník zůstal a ideálně něco nakoupil je mnohem těžší a k tomu je potřeba kvalitní a originální obsah, tak aby to skutečné lidi zaujalo.

Je dobré aktualizovat stránky o nový obsah pravidelně. Tak aby vyhledávače měli důvod pravidelně aktualizovat svoje databáze o naše stránky. Navíc čím více obsahu budeme na stránkách mít, tím větší je pravděpodobnost, že přilákáme více návštěvníků. Ideální je mít u článků i možnost komentovat článek pomocí diskuze nebo nějakého fóra. Pro fórum je vhodné, aby byl na stránkách větší počet uživatelů, aby bylo aktivní a bylo vidět, že se tam diskutuje. Zkuste být interaktivní, na konci článku nechávejte otevřené otázky, nuťte návštěvníky přemýšlet a psát pod jednotlivé články svoje názory apod.

Weby vytvořené pro lidi mají větší šanci dostat se do důležitých katalogů jako je DMOZ adalší.

Zajímavé stránky na určité téma má určitě mnohem větší šanci získat komentáře a hodnocení nebo jen odkazy z jiných stránek s podobným tématem. Takováto hodnocení jsou velice cenné z pohledu vyhledávačů.